آیا خودارضایی جزو هویت شما شده؟

آیا خودارضایی جزو هویت شما شده؟!

وقتی شما چندین سال درگیر این عادت بوده باشید، خیلی طبیعیه که بعد از مدتی با خودتون فکر کنید که آیا خودارضایی جزو هویت شماست؟ آیا شما یه شخص خودارضا هستید (به قولی، خودارضایی در خون شماست) و جز این نمیتونید باشید؟؟ آیا این حقیقت داره؟

قطعا بعضیا دوست دارند که حقیقت داشته باشه و امیدوارند درست باشه و سعی می کنند که باورش کنند. چون این راحت ترین کار ممکنه.

اما دوستان من، توجه کنید…

تفاوت بسیاری بین اینکه شما کی هستید (Who you are) و اینکه شما کجا هستید (Where you are)، وجود داره. شما الان در این وضعیت هستید. شما شاید برای مدتی طولانی خودارضایی رو انجام می دادین. این جایی است که شما هستید، ولی این قطعا نشانگر شخصیت شما نیست! در حقیقت شاید کل این عادت بد، کاملا در تضاد با شخصیت شما باشه.

دوستان آیا تا به حال شده بعد از خودارضایی که انجامش دادید و تموم شده، به خودتون بیایید و بگویید:

«این، هویت من نیست! من نمیخوام چنین شخصی باشم! این من نیستم»؟؟

تا حالا این لحظه رو تجربه کردید؟؟ لحظه ای که حتی به مقدار ناچیز، احساس کرده باشید که بهتر از این هستید و این کار در شأن شما نیست؟ اگه فکر می کنید که تا حالا چنین لحظه رو تجربه نکرده اید، بیشتر فکر کنید. قطعا پیدا خواهید کرد. به شما قول میدم.

شخصیت و هویت شما قطعا مقصر و دلیل اصلی این عادت بد نیست. شما خیلی فراتر از اون عادت بد هستید. هدف من در این سایت، تبدیل شما به شخص دیگری نیست. هدف من اینه که شما دوباره همان شخصی شوید که همیشه بودید (حتی اگه برای مدت کوتاهی اون شخص رو از یاد برده باشید).

شما قطعا بهتر از این جایگاهی که الان درش حضور دارید، هستید و این جایگاه اصلا در شأن شما نیست. پس به خودتون با صدای بلند بگید:

«این اون کسی که من دوست دارم باشم، نیست. این من نیستم (This is not me). من خیلی بهتر از اینم. من می تونم دوباره به روزهای خوبم برگردم».

منبع:

برنامه آموزشی fortify, a step toward recovery

ویرایش: فرهاد مهدوی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code